Dnes je

Datum: 14.11.2018
Svátek má: Sáva
Nejbližší akce

Webkamery

Knihárna- Nový Zéland, Kanada, Asie

31.10.2018     Aktuality  


Knihárna Nový Malín Vás zve na přednášky mladého cestovatele Poliho- Tomáše Štěpána

19. 11. 2018 od 17:30hod. Nový Zéland – zastávka u protinožců

V Jihozápadní částí Tichého oceánu se rozprostírají rozmanité ostrovy Nového Zélandu. Příroda je v těchto končinách tak pestrá a malebná, že je ideálním místem pro backpacking – ten nejlepší způsob cestování. Dokážete si představit bydlet ve dvou v autě po dobu 3 měsíců? A co teprve ve třech? Z auta se stal náš jediný, pojízdný domov. Na Nový Zéland máme možnost získat pracovní povolení na 1 rok. Rád se s Vámi podělím o všechny informace a tipy, které jsem si z procesu žádání a pobytu na Novém Zélandu odnesl. Vydáme se společně k ledovcům, zlatavým plážím nebo k přírodním termálním pramenům. Zastavíme se v jeskyních se svítícími červy, vykoupeme se pod vodopády, zabobujeme na poušti nebo vylezeme nejvyšší hory a sopky. Zavedu Vás do městečka hobitů, k hoře osudu nebo do království Rohanu. Zajezdíme si na raftech, přespíme v divokých horách, kde nakrmíme horské papoušky Kea. Zasurfujeme si s delfíny, pozdravíme tučňáky, mrože a tuleně. To všechno a mnohem víc Vám nabízím v 90 minutovém programu, ve kterém se nebudete nudit ani minutku!

V této zemi jsem strávil nezapomenutelných 10 měsíců. Moje cesta vedla napříč těmito ostrovy a rád bych se s Vámi podělil o mé poznatky, zkušenosti a zážitky.

 

5. 12. 2018 od 17:30 hod. Kanada – Alberta a Britská Kolumbie

Kanada je rozlohou druhá největší země světa. Na procestování celé země by člověk potřeboval několik životů. Díky pracovnímu povolení jsem mohl v Kanadě strávit dva roky. Velice rád Vám předám svoje zkušenosti z procesu žádání o víza a hledání práce. Mé toulavé boty mě opět táhli  za dobrodružstvím a proto jsem zamířil do skalnatých hor Alberty. Alberta´s Rockies jsou hotovým rájem pro horala. Vykoupeme se v ledových jezerech, přespíme v divokých horách a vylezeme ty nejkrásnější místní hory. Sjedeme divokou řeku na kajacích a strávíme nějaký čas v přírodních léčivých pramenech. Podíváme se i do další provincie. Britská Kolumbie zdědila část svého názvu po Velké Británii. Velká Británie by se však rozlohově vešla 4 krát do Britské Kolumbie. Provincie nabízející divoké hory a nespoutanou přírodu, která je domovem pro elky, soby, losy, vlky, horské kozy, ovce, pumy a všemi respektované medvědy grizzly.

Kanada je země možností a krás. Země, kde medvědi dávají dobrou noc.

17. 12. 2018 od 17:30 hod. Asie – Singapur, Malajsie, Vietnam

Singapur je unikátní město plné zákazů. Lidé zde žijí na vysoké úrovni. Elektronika, technologie a business jsou hlavními znaky Singapuru. Singapur je pro turisty jedno z nejbezpečnějších  míst na světě. Pro mě, jako pro milovníka přírody a klidu, byl pobyt v Singapuru velkou zkouškou a výzvou. Jeden z důvodu proč jsem se v Singapuru zastavil, je i jeho blízká vzdálenost od multikulturní Malajsie, země plné barev. V Malajsii ochutnáme asijskou kuchyni, navštívíme budhistické pagody, čajové plantáže, nejstarší prales světa nebo hlavní město Kuala Lumpur. Naši cestu zakončíme ve Vietnamu, zemi pagod a tisíců úsměvů, kde jsme se přemisťovali pomocí místních oblíbených skútrů. Zavítáme do císařských hrobek, k deltě řeky Mekong, podíváme se na hadí farmu, navštívíme císařské město a hříšné město Saigon. Necháme si ušít oblek na míru od místních švadlen a zapotápíme se v jednom z těch nejkrásnějších moří světa.

Tři země, tři rozdílné světy a kultury. Dovolte mi Vás vzít na 90 minutovou cestu po Asii.

 

VSTUPNÉ 60,-

 

Kontakty

Adresa:
Obecní úřad Nový Malín
Nový Malín 240
788 03 Nový Malín

Úřední hodiny:

Po  7:30 - 12:00 12:30 - 17:00
Út   7:30 - 12:00 12:30 - 15:00
St   7:30 - 12:00 12:30 - 17:00
Čt   7:30 - 12:00 12:30 - 15:00
Pá             zavřeno

Telefon: 588 880 400
Datová schránka: th6bycj
E-mail: obec@novymalin.cz
E-podatelna: podatelna@novymalin.cz
Bankovní spojení:
KB Šumperk číslo účtu: 4027841/0100

Mapa

všechny kontakty
Odběr aktualit
Vybíráme z galerie
355_galobr2.jpg