lokalita Za školou a u kostela

20.3.2017   Zbyněk Sedláček   Informace- lokalita za školou   Optická síť v obci  


Společnost Provozní Nový Malín s.r.o v roce 2016 dokončila první etapu projektu optické sítě a to v lokalitě směr od základní školy po kostel.

 

V lokalitě Za školou je již služba dostupná a proběhla roznáška závazných objednávek.

Majitelé objektů, kteří mají na hranici pozemku, nebo již na něm zavedenu takzvanou mikrotrubičku,což je fialová trubička o průměru cca 7 mm. Se budou moci připojit k vysokorychlostnímu internetu řádově 50-500 mbit/s, dále je k dispozici služba KUKI TV a SLEDOVÁNÍ TV, to jso multimediální televize s možností zpětného přehrávání až 7 dní, půjčovnou filmů, nahráváním seriálů a TV je možno sledovat na dalších 4 mobilních zařízeních jako je tablet, smartphone nebo notebook.

Vice informací a programová nabídka na www.rps.cz/stv

Samozřejmostí je i telefonování po internetu tzv. VOIP, která umožňuje volání v partnerských sítích zdarma bez paušálních poplatků.

V případě zájmu o připojení je nutno vyplnit objednávku a doručit na provozní Nový Malín. Tam bude zaevidována a kontaktní informace předány technikovy firmy RPS optická s.r.o, který provede obhlídku tech. řešení na místě.

V praxi samotné připojení vyžaduje, aby mikrotrubička byla zavedena do objektu nejlépe do místa, kde jsou staženy rozvody počítačové sítě,nebo husí krky. Do trubičky se následně zafukuje opt. Mikrovlákno.

Informace o připojení k optické síti Nový Malín lokalita - Za Školou a U Kostela

 

Tímto chceme informovat občany, kteří se ještě nepřipojili k internetu přes obecní optickou síť, která je na této lokalitě v provozu od roku 2016, že brzy bude ukončena akce připojení zdarma.

Tato akce skončí po pěti letech uvedení sítě do provozu a to 31.12.2020

 

U RD a objektů pro podnikání s číslem popisným, které již byly v době zřízení sítě v roce 2016 až 2020 zkolaudovány a kde majitelé v té době neměli zájem o připojení, si budou toto připojení od 1.1.2021 hradit sami na vlastní náklady (nezměnil-li se majitel).

 

Cena optické přípojky bude vyčíslena na základě obhlídky technického šetření kdy bude upřesněno jak daleko je objekt od páteřního pilíře a jaká bude složitost instalace.

Průměrně se bude cena zhotovení přípojky pohybovat v rozmezí

7000 – 13000 kč.

Pokud chcete využít akce připojení zdarma volejte na tel: 774705067 nebo pište na email sedlacek@rps.cz.

Samotné připojování bude probíhat v termínu od 31.3.2020 – 31.11.2020.

 

Upozorňujeme, že tato nabídka platí pouze v případě že budete odebírat službu internet nebo internet s televizí alespoň 12 měsíců.

 

 

 

 

Soubory ke stažení

 • informace - lokalita za školou.pdf
 • 3649
  Počet obyvatel
  1172
  Počet domů
  8
  Počet kulturních památek
  27.32
  Rozloha v km²
  Máte dotaz?

  Napište nám