Dnes je

Datum: 15.10.2019
Svátek má: Tereza
Nejbližší akce

Webkamery

I. MŠ

Ohlédnutí za školním rokem 2007 – 2008 v horní MŠ

Jako každoročně jsme pro děti připravili řadu akcí, činností pro zpestření života dětí v naší MŠ, nevyjímaje předškolní vzdělávání podle vlastního Školního vzdělávacího programu.

Začali jsme v zří pohádkou Krakonošova houbovka, kterou jsme připravili na uvítanou pro nové děti. V průběhu roku k nám divadélka s pohádkami přijížděla vícekrát.

Děti z oddělení Medvídků se zúčastnili plaveckého výcviku, měly možnost navštěvovat kroužky: zpívánky, malovánky, logopedie, keramika (seznámení práce s hlínou) a děti z oddělení Koťátek pracovaly podle prvků MDS (metody dobrého startu). Cvičení jógy, 5TIBEŤANŮ PRO DĚTI.

Přiblížil se prosinec a s ním Mikulášská nadílka s návštěvou Mikuláše a čerta, divadélka s pohádkou Psaní Ježíškovi, adventní zastavení ve Vile Doris a vánoční besídky pro rodiče, kde děti předvedli získané dovednosti a taktéž vánoční nadílka, kde děti našly pod stromečkem nové hračky a pomůcky.

Přišla zima, děti se radovaly ze sněhu a využívaly školní zahrady ke sportování, koulování, stavění sněhuláků, malování do sněhu.

Přiblížil se masopust a s ním masopustní rej. Všechny děti se zúčastnily maškarního karnevalu, promenády masek, soutěží, které pro ně připravily pí . Učitelky, ale nejlepší byl piknik s dobrotami a sladkostmi; děti si odnesly malé dárečky a vzpomínky na veselé skotačení.

Na obecním úřadě děti navštívily nově otevřenou knihovnu, kde pro ně slečna Krausová připravila besedu o dětských ilustrátorech, knihách, vědomostní soutěže, práci s počítačem, výtvarnou soutěž.

Přišlo jaro se sluníčkem a s ním Den matek, který jsme připravili poněkud netradičně. Na vyzdobené zahradě jsme přivítali rodiče, hosty se skupinou Wabank, která připravila zábavný program, do kterého se zapojila všechny děti a také rodiče. V závěru děti předaly maminkám keramická srdíčka, které vyráběly s paní učitelkou.

Blíží se prázdniny , čas výletů a loučení. Děti z odd. Medvídků se vydaly do DINOPARKU ve Vyškově, kde měly možnost shlédnout různé druhy dinosaurů a seznámit se s jejich způsobem života, ZOO park a trojrozměrné kino. Čeká nás všechny ještě výlet na dopravní hřiště v Mohelnici, rozloučení s předškoláky – pasování na školáky, předání upomínkového dárku (pohádkové knihy); v závěru měsíce sportovní olympiáda pro děti a návštěva zemědělského ranče SNĚŽENKA u Pospíšilů.

A pak už nás čekají prázdniny, sluníčko, koupání, zasloužený odpočinek a po prázdninách budou čekat na děti vlídné tváře, laskavé pohlazení a náruč pí. učitelek.

Kontakty

Adresa:
Obecní úřad Nový Malín
Nový Malín 240
788 03 Nový Malín

Úřední hodiny:

Po  7:30 - 12:00 12:30 - 17:00
Út   7:30 - 12:00 12:30 - 15:00
St   7:30 - 12:00 12:30 - 17:00
Čt   7:30 - 12:00 12:30 - 15:00
Pá             zavřeno

Telefon: 588 880 400
Datová schránka: th6bycj
E-mail: obec@novymalin.cz
E-podatelna: podatelna@novymalin.cz
Bankovní spojení:
KB Šumperk číslo účtu: 4027841/0100

Mapa

všechny kontakty
Odběr aktualit
Vybíráme z galerie
DSC_0024.jpg